ГурманСлатки
Потребни состојки 300 г брашно 100 мл масло за готвење 500 мл вода 6 јајца 800 г шеќер (за шербет) 400 мл вода (за шербет) Начин на подготовка Во сад за готвење, на оган, ставете вода и масло и причекајте…
Потребни состојки 150 г путер (растопен) 300 г кадаиф 200 г мелени ореви 100 г суво грозје 1 кора од лимон 1 кора од портокал 1 сок од лимон 350 г шеќер (состојки за сируп) 500 мл вода (состојки за…
Потребни состојки: 1 литар млеко 1/2 литар вода 1 шоља ориз 10 големи лажици шеќер 1 паќетче ванила За декорација малку цимет и суво грозје Начин на подготовка: Истурете го млекото во тенџере на оган и чекајте додека не зоврие.…
Потреби состојки: 700 гр кори 400 гр мелени ореви 200 гр чоколада за готвење- рендана 250 гр путер Начин на подготовка: Се редат по 2 кори и се превиткуваат на пола и се попрскуваат со вода. Се редат 3 лажици…

Facebook

Времето денес

Настани

Пон Вто Сре Чет Пет Саб Нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Партнери


Социјални мрежи

Оди најгоре