ГурманСалати
Потребни состојки: 4 големи црвени домати 4 големи краставици 4 големи зелени пиперки 300г крајво или овчо сирење 1 главица кромид Начин на подготовка: Доматите, краставиците и пиперките исецкајте ги на парчиња погодни за припремање на салата и ставете ги…
Потребни состојки: 500г кисело млеко или кисела павлака 3-4 големи краставици 1 чешне лук (по желба) сол и црн бибер по желба Начин на подготовка: Претходно измиените краставици излупете ги и исецкајте ги на ситни коцкички и додајте ги во…

Facebook

Времето денес

Настани

Пон Вто Сре Чет Пет Саб Нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Партнери


Социјални мрежи

Оди најгоре