Блог
10 Октомври 2017
Бразилската ултра-тркачка Фернанда Масиел постави нов брзински рекорд на Килиманџаро, највисоката планина во Африка. Таа се искачи на 25 септември, и не само што постави нов рекорд, туку го сруши стариот.
10 Октомври 2017
Повеќе пати качувачите се прашани од „обичните“ луѓе како спијат на големите ѕидови кога прават повеќедневни искачувања.
10 Октомври 2017
Athens Flying Week е еден од најголемите настани во воздушните спортови и летањето, кое се одржува во Грција. Оваа година настанот се одржа од 11 до 17 септември, а еден од параглајдеристите кои ги покажа своите воздушни способности е Хорацио Лоренс.
09 Октомври 2017
Водопадот Баатара може да се нарече дека е еден од најубавите во светот!
05 Октомври 2017
Планинарскиот клуб „Антигонеа“ од Неготино на 1 октомври 2017 изведоа искачување на планинината Јакупица до Салаковски езера на 2180 м.н.в во организација на Планинарското друштво Трансверзалец од Скопје.
21 Септември 2017
Овој премин има 29 „скалила“ и голем нагиб, така што претставува ноќна мора дури и за искусните возачи.
20 Септември 2017
Утрово околу 7:35 часот планинарот Ивица Митровски од Скопје го загуби животот искачувајќи се на Новогодишниот гребен на Матка.
20 Септември 2017
Телевизија Орбис направи разговор со планинарката Илинка Ристевска која рамо до рамо со „машката сила“ се справуваше со огнената стихија на Пелистер.
20 Септември 2017
Викендов што измина група од осуммина планинари од Битола од ПЕГ „Турниме да Кинисам“ беа во посета на планината Олимп.
20 Септември 2017
Британски велосипедист го сруши досегашниот Гинисов светски рекорд кога прв пат околу светот, околу 29.000 километри, ги помина со велосипед за помалку од 80 дена.
12 Септември 2017
Патувате во странство? Тогаш сигурно дека барем еднаш сте резервирале авионски билети или хотел во туристичка агенција или на сајтови за резервации.

Настани

Пон Вто Сре Чет Пет Саб Нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Stani avtor

Последно од Блог

Facebook

Времето денес

Настани

Пон Вто Сре Чет Пет Саб Нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Партнери


Социјални мрежи

Оди најгоре